O nás

cara
Kdo jsme?
16. července 2011 | Gladi    print   pdf   

  • Jsme 7. skautský dívčí oddíl, střediska Pětilisté růže z Jindřichova Hradce a jsme součástí organizace Skaut - český skauting ABS.

  • Náš oddíl má již dvacetiletou tradici proto je zaručena vysoká kvalita (a zkušenosti) vedoucích a bezproblémový chod oddílu. Všichni vedoucí se v oddílu pohybují od raného dětství a jsou tak skautingem „odkojené“. Více o tom jak náš oddíl vznikal se dozvíte v sekci Historie oddílu

  • Náš oddíl byl založen také na základě křesťanských hodnot, které jdou ruku v ruce s těmi skautskými.  Skauting je mimo jiné výchovná metoda, která by měla v člověku probouzet dobré vlastnosti (od pomoci druhým k sebevýchově), které vycházejí z inspirace Boží přítomnosti nejen v přírodě, ale i v nás, skrze naše svědomí. Jsme tedy oddílem křesťanským, ale jsme otevřeni i lidem, kteří toto vyznání nemají. 

  • Na to, aby se člověk stal skautem musí být starší 6-ti let věku. Věková hranice omezující maximální věk neexistuje. Stále přijímáme nové členky, takže kdo by měl zájem více se dozví v sekci Kdy, kde, jak.

Pokud vás zajímá co vše je a není skauting,  nahlédněte do sekce Co je skauting a dozvíte se více.


Kam patříme?
  • Organizace, do které patříme, se rozděluje na střediska a každé středisko na oddíly. Náš oddíl je součástí organizace Skaut – Český skauting ABS, která vznikla v roce 2000 oddělením od hnutí Junák – Svaz skautů a skautek. Dále patříme do střediska Pětilisté růže v Jindřichově Hradci, které sdružuje další dva oddíly (2. a 10. chlapecký oddíl).
  • Více o organizaci Skaut – Český skauting ABS najdete na zde.


Družiny
14. července 2011 | Gladi    print   pdf   

Každý skautský oddíl je strukturovaný do družin.

V poslední době se náš oddíl značně rozrostl a máme 19 členek   (+ 8 starších vedoucích)  rozdělených do 5 družin. Z toho jednu rangers (Sojky), dvě skautské (Srnky, Lišky)  a dvě světluškovské (Bodláci, Sněženky).

Naposledy aktualizováno mezi lety 2014-2017.